UWAGA ! Witryna korzysta z plików cookie wyłącznie dla Twojej wygody i służą jedynie do identyfikacji bieżącej sesji .
Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich stosowanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w tym miejscu!
SM SILESIA

Pisemny przetarg ofertowy na wynajem pomieszczeń po zlikwidowanych kabinach zsypowych

Spółdzielnia Mieszkaniowa SILESIA w Katowicach informuje, że dnia 1.02.2023r. odbędzie się II przetarg pisemny ofertowy na wynajem pozostałych schowków (pomieszczeń po zlikwidowanych kabinach zsypowych) w budynkach przy ulicy Radockiego 56, 62, 126, 192, 246 oraz 270.

Informujemy, że przetarg na pozostałe pomieszczenia dotyczy schowków pomiędzy:

Radockiego 56 - parterem a I piętrem; I a II piętrem; V a VI piętrem; VII a VIII piętrem oraz VIII a IX piętrem,

Radockiego 62 - parterem a I piętrem; II a III piętrem; V a VI piętrem oraz VI a VII piętrem,

Radockiego 126 - III a IV piętrem; V a VI piętrem; VI a VII piętrem; VIII a IX piętrem oraz IX a X piętrem,

Radockiego 192 - parterem a I piętrem; I a II piętrem; II a III piętrem; III a IV piętrem oraz VIII a IX piętrem,

Radockiego 246 - II a III piętrem; III a IV piętrem; VIII a IX piętrem oraz X a XI piętrem,

Radockiego 270 - I a II piętrem oraz VI a VII piętrem.

Oferty na wypełnionych drukach Spółdzielni w zaklejonych kopertach z dopiskiem „Przetarg” oraz nr budynku którego dotyczy można składać w Administracji Osiedla przy ul. Radockiego 152 do 31.01.2023r.

Druki oraz zasady wynajmu dostępne są w Administracji Osiedla oraz na stronie internetowej Spółdzielni: www.smsilesia.katowice.pl.

Ponadto informujemy, że zgodnie z uchwałą Zarządu Spółdzielni stawką wyjściową dla przetargu jest kwota 8,00 zł miesięcznie za wynajmowane pomieszczenie, a wpływy najmu schowków jako pożytki, w całości zasilą fundusz remontowy z nieruchomości.

Nowy Regulamin Rozliczania Kosztów Eksploatacji

W dniu 23.11.2022r. Uchwałą Rady Nadzorczej nr 20/22 został zatwierdzony nowy Regulamin rozliczania kosztów eksploatacji i utrzymania nieruchomości oraz zasad ustalania opłat w Spółdzielni Mieszkaniowej „Silesia”” w Katowicach.

Regulamin ten będzie obowiązywał od 1 stycznia 2023r.

Regulamin obecnie obowiązujący (zatwierdzony Uchwałą Rady Nadzorczej nr 68/12 z 04.06.2012r.) oraz nowy, który będzie obowiązywał od 01.01.2023r. są dostępne do wglądu na stronie internetowej Spółdzielni w zakładce regulaminy.

Aktualizacja komunikatu w sprawie ista Polska sp. z o.o.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Silesia” w nawiązaniu do wcześniejszych komunikatów związanych z firmą ista Polska sp. z o.o., informuje, iż w piśmie z dnia 24.08.2022 r. ista Polska sp. z o.o. poinformowała Spółdzielnię m.in., że:

„Przeprowadzona analiza, wspierana przez czołowych ekspertów ds. cyberprzestępczości, została zakończona i możemy wykluczyć, że hakerzy pozyskali dane osobowe, które przetwarzamy w imieniu naszych klientów w Polsce lub, że uzyskali dostęp do danych z naszych urządzeń pomiarowych.”

Jednocześnie Spółdzielnia Mieszkaniowa „Silesia” informuje, iż działania związane z wykrytym cyberatakiem, które mają miejsce w grupie ista pozostały bez wpływu na terminowość czy rzetelność rozliczeń mediów z mieszkańcami Spółdzielni. Spółdzielnia nie dostrzegła żadnych niepokojących oznak związanych z komunikatami przekazanymi przez grupę ista. Nie odnotowano żadnego negatywnego wpływu na bieżącą pracę Spółdzielni.

Komunikat

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Silesia” informuje, że na stronie internetowej firmy Ista sp. z o. o pojawił się komunikat treści:

„Drodzy klienci ista,

Obecnie system informatyczny grupy ista padł ofiarą zewnętrznego cyberataku. Jako środek natychmiastowy i aby zapobiec uszkodzeniu naszej infrastruktury IT, wszystkie potencjalnie dotknięte systemy IT firmy zostały wyłączone.

W związku z tym korzystanie z niektórych funkcji systemów i usług będzie tymczasowo ograniczone lub niemożliwe.

Bardzo nam przykro z powodu niedogodności, jakie mogą się z tym wiązać, prosimy o cierpliwość w trakcie rozwiązywania tego problemu.

Grupa ista poinformowała już odpowiedni Urząd Ochrony Danych Osobowych oraz złożyła doniesienie na policji.

Specjalistyczny zespół wewnętrznych i zewnętrznych ekspertów prowadzi obecnie dokładne dochodzenie w sprawie incydentu i pracuje na pełnych obrotach, aby jak najszybciej usunąć zakłócenia. Może to jednak trochę potrwać, dlatego prosimy o cierpliwość i liczymy na Państwa zrozumienie.

Zapewniamy, że traktujemy ten incydent jako okazję do przeglądu naszych szeroko zakrojonych, istniejących zabezpieczeń, aby zapobiec podobnym atakom w przyszłości.

Obecnie nie wiemy jeszcze, jakie dane zostały faktycznie pozyskane przez atakujących ani do jakich danych uzyskali oni dostęp.

Wszystkie informacje o aktualnej sytuacji dotyczącej incydentu i odpowiedzi na najważniejsze pytania można znaleźć na naszej korporacyjnej stronie internetowej, którą stale aktualizujemy, gdy tylko pojawią się nowe informacje: www.ista.com/corporate/updates.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.

Prosimy o zrozumienie, że ze względu na okoliczności możemy nie być w stanie odpowiedzieć na Państwa zapytania tak szybko, jak byście tego oczekiwali.

Mamy nadzieję wznowić nasze usługi tak szybko, jak to możliwe”.

Ponadto Spółdzielnia informuje, że w zasobach mieszkaniowych Spółdzielni firma Ista sp. z o.o. aktualnie dokonuje w kilkuset mieszkaniach odczytów zużycia wody i dla tych lokali posiada dane użytkownika takie jak: adres lokalu, indeks lokalu, dane pomiarowe indywidualnego zużycia wody.

Poszukujemy wykonawców

Spółdzielnia Mieszkaniowa „ SILESIA” poszukuje wykonawców na wykonanie :

• remontu schodów wejściowych do budynków
• remontu balkonów
• remontu nawierzchni z kostki brukowej