UWAGA ! Witryna korzysta z plików cookie wyłącznie dla Twojej wygody i służą jedynie do identyfikacji bieżącej sesji .
Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich stosowanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w tym miejscu!
SM SILESIA

Komunikat

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Silesia” informuje, że na stronie internetowej firmy Ista sp. z o. o pojawił się komunikat treści:

„Drodzy klienci ista,

Obecnie system informatyczny grupy ista padł ofiarą zewnętrznego cyberataku. Jako środek natychmiastowy i aby zapobiec uszkodzeniu naszej infrastruktury IT, wszystkie potencjalnie dotknięte systemy IT firmy zostały wyłączone.

W związku z tym korzystanie z niektórych funkcji systemów i usług będzie tymczasowo ograniczone lub niemożliwe.

Bardzo nam przykro z powodu niedogodności, jakie mogą się z tym wiązać, prosimy o cierpliwość w trakcie rozwiązywania tego problemu.

Grupa ista poinformowała już odpowiedni Urząd Ochrony Danych Osobowych oraz złożyła doniesienie na policji.

Specjalistyczny zespół wewnętrznych i zewnętrznych ekspertów prowadzi obecnie dokładne dochodzenie w sprawie incydentu i pracuje na pełnych obrotach, aby jak najszybciej usunąć zakłócenia. Może to jednak trochę potrwać, dlatego prosimy o cierpliwość i liczymy na Państwa zrozumienie.

Zapewniamy, że traktujemy ten incydent jako okazję do przeglądu naszych szeroko zakrojonych, istniejących zabezpieczeń, aby zapobiec podobnym atakom w przyszłości.

Obecnie nie wiemy jeszcze, jakie dane zostały faktycznie pozyskane przez atakujących ani do jakich danych uzyskali oni dostęp.

Wszystkie informacje o aktualnej sytuacji dotyczącej incydentu i odpowiedzi na najważniejsze pytania można znaleźć na naszej korporacyjnej stronie internetowej, którą stale aktualizujemy, gdy tylko pojawią się nowe informacje: www.ista.com/corporate/updates.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.

Prosimy o zrozumienie, że ze względu na okoliczności możemy nie być w stanie odpowiedzieć na Państwa zapytania tak szybko, jak byście tego oczekiwali.

Mamy nadzieję wznowić nasze usługi tak szybko, jak to możliwe”.

Ponadto Spółdzielnia informuje, że w zasobach mieszkaniowych Spółdzielni firma Ista sp. z o.o. aktualnie dokonuje w kilkuset mieszkaniach odczytów zużycia wody i dla tych lokali posiada dane użytkownika takie jak: adres lokalu, indeks lokalu, dane pomiarowe indywidualnego zużycia wody.

PRZETARG PISEMNY NA NAJEM INSTYTUCJONALNY

Spółdzielnia Mieszkaniowa „SILESIA” ul. Głuszców 9 w Katowicach informuje zainteresowanych o możliwości najmu lokalu mieszkalnego nr 1 przy ul. Radockiego 86 w Katowicach o powierzchni użytkowej 75,23 m2 na zasadzie najmu instytucjonalnego na okres 3 lat.

Lokal mieszkalny jw. składa się z 4 pokoi, kuchni, przedpokoju, łazienki, ubikacji, usytuowany jest na parterze, w XI-piętrowym budynku.

Pisemne oferty wraz z proponowaną wysokością miesięcznego czynszu najmu należy składać w terminie do 8.08.2022 r. na adres Spółdzielni:

40-668 Katowice, ul. Głuszców 9.

Do czynszu najmu dodatkowe płatne są:

- opłata za wodę

- opłata za centralne ogrzewanie

- opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Kaucja zabezpieczająca to 6- krotność miesięcznego czynszu najmu – wymagana wpłata do 5-ciu dni od daty wyboru oferty na najem.

Mieszkanie można oglądać po uprzednim telefonicznym porozumieniu się z Administracją „Odrodzenia” ul. Radockiego 152 tel. 32/2061-126.

Wzór umowy najmu instytucjonalnego do wglądu w Dziale Członkowskim (pokój nr 2).

Spółdzielnia zastrzega sobie prawo unieważnienia przetargu pisemnego w każdym czasie i bez podania przyczyn.

Bliższych informacji udziela Dział Członkowski Spółdzielni (pokój nr 2), nr tel. 032/2028034 wewn. 2.

Poszukujemy wykonawców

Spółdzielnia Mieszkaniowa „ SILESIA” poszukuje wykonawców na wykonanie :

• remontu schodów wejściowych do budynków
• remontu balkonów
• remontu nawierzchni z kostki brukowej

Lokale pod działalność gospodarczą

Spółdzielnia Mieszkaniowa "SILESIA" oferuje do wynajęcia lokale do prowadzenia działalności gospodarczej :

  • ~ 100 m2        przy ul. Spółdzielczości 30
  • ~ 34,00 m2     przy ul. Radockiego 270
  • ~ 49,15 m2     przy ul. Gen. Jankego 116 - 120


Powierzchnie na cele reklamowe na ścianie budynku:

  • ul. Żurawia 44
  • ul. Tyska 2
  • ul. Poprzeczna 2a
  • ul. Gen.Z.W.Jankego 119,121,123
  • ul. Radockiego 70a

 

Czytaj więcej

Komunikat na temat bieżącej pracy SM SILESIA

Spółdzielnia Mieszkaniowa „SILESIA” informuje, że od dnia 01.03.2022r. przywraca możliwość osobistego załatwiania spraw przez mieszkańców w siedzibie Spółdzielni oraz administracjach osiedlowych w następujących godzinach:

poniedziałek, wtorek, czwartek – 8:00-14:30

środa – 8:00-17:00

piątek – nieczynne